Přeskočit na obsah
01

Průběh terapie

„Cílem je uvolnit negativní emoce spojené s daným problémem, který klient řeší.“

Jak probíhá terapie?

Na samém úvodu – a to zejména při první terapii – si budeme hodně povídat. Zjistíme, co Vás trápí, pojmenujeme si daný problém, který rozebereme a  pak pomocí ťukání budeme pomalu zpracovávat.

Cílem je uvolnit negativní emoce spojené s daným problémem, který klient řeší.

Při terapiích dochází k mnoha AHA momentům. Jde se k jádru problému a postupnému rozvolňování negativních emocí. Výsledkem je, že klient pocítí úlevu, uvolní stres a napětí, získá nad daným problémem nadhled. Zkrátka ho přestane tolik trápit, přestane pro něj být tak palčivým.

Dochází ke zlepšení psychiky i fyzických potíží. A tím k lepší kvalitě našeho života

Každý chceme žít hezký život a mít hezké vztahy. Přestože krize jsou součástí života, a úplně se jim nevyhneme, můžeme je ale zvládat snadněji a nenechat se jimi tolik semlít. 

EFT vznikla v 80. letech v USA, jedná se tedy o časem prověřenou metodu, která pomohla už mnoha  lidem po celém světě.  Označení „EFT“ je zkratka pocházející z anglického názvu Emotional Freedom Technique. Česky Technika emoční svobody. Emoce tedy při terapii hrají hlavní roli. 

V jakých případech je možné použít EFT?

Umí si poradit se strachem, panikou, životní nepohodou a ulevit v náročných životních situacích. Pracuje účinně s traumatem, chronickou nemocí, nespavostí a fobiemi různého druhu.  Díky ní se dá také zvládnout strach z létání –  toto téma mám více popsané zde.

Nezpracované negativní emoce se po nějakém čase projeví na těle nebo na psychice. Sama jsem byla velmi překvapená, když jsem v Indii absolvovala ajurvédskou masáž a naprosto jasně jsem vnímala, jak některé náročné situace z minulosti se vztahují k mým současným fyzickým potížím. Prostě ty nezpracované emoce se projevily v těle. Je to už několik let zpátky a tehdy jsem si poprvé uvědomila, jak moc je psychika spjatá s naším tělem. 

Představte si, že se dokážete na náročné životní situace podívat s nadhledem. Díky tomu je váš život klidnější a radostnější.